Hvem ved noget om hvad?

Region Midtjylland samarbejder med en række nationale og internationale eksperter. Hvor vores egne kompetencer kommer til kort, henviser vi gerne til disse. Vi forventer dog selv at kunne svare på stort set alle spørgsmål, der vedrører projektet NorthPestClean.

Hos Region Midtjylland

Projektets fremdrift, samarbejdspartnere og internationale relationer

Morten Bondgaard
E: Morten.Bondgaard@ru.rm.dk
T: +45 7841 1916 
M: +45 2933 5564

Hydrologi og geologi  

Lars G. Ernst
E: Lars.Ernst@ru.rm.dk
T: +45 7841 1940
M: +45 2176 3483

Anlægsprojektering, udbud og høfdens historik

Børge Hvidberg
E: Boerge.Hvidberg@ru.rm.dk
T: +45 7841 1908 
M: +45 2174 6732 

Projektets fremdrift, risikovurdering, budget og regnskab

Kaspar Rüegg
E: Kaspar.Ruegg@ru.rm.dk
T: +45 7841 1913 
M: +45 2962 0223

Arbejdsmiljø, formidling og alternative løsninger 

Anja Melvej
E: Anja.Melvej@ru.rm.dk
T: +45 7841 1906 
M: +45 2459 7524

Formidling

Torben Herborg 
E: Torben.Herborg@ru.rm.dk
T: +45 7841 1920
M: +45 2276 7141